Antoine de Saint-Exupéry a divadlo Malý princ

Nová Akropolis Plzeň
Vloženo: 28. 05. 2019

05. 06. 2019 - 18:00

Cena: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Kapacita: 17/40

Přednášející: Nová Akropolis

Kraj: Plzeňský

Adresa: Purkyňova 12, 301 36 Plzeň
Místo: Nová Akropolis

Detailní informace o místě konání se zobrazí pouze pro zúčastněné.

Kategorie: Jiné

URL odkaz: http://https://www.akropolis.cz/antoine-de-saint-exupery

Literární večer spojený s divadelním představením Malý princ

Antoine de Saint-Exupéry se proslavil především svou filozofickou pohádkou Malý princ, ve které jemnou a poetickou formou předkládá čtenáři hluboké myšlenky o člověku a o životě: O tom, že skutečně důležité věci jsou očím neviditelné, že neseme odpovědnost za to, co k sobě připoutáme, a že právě pouta, která si utvoříme, vnášejí do našeho života krásu a smysl.
Nejen Malý princ, ale i další Exupéryho díla odrážejí jeho hluboký humanismus: přesvědčení, že každý člověk může být tvůrcem vlastního života, že záleží na každém z nás, jaký význam a smysl svému životu dáme. Štěstí, svoboda a důstojnost nejsou něčím, co nám může být z vnějšku dáno nebo odebráno. Vycházejí z našeho nitra a z postoje, jaký zaujmeme k lidem a událostem, které nás obklopují. V Citadele Exupéry hovoří o tom, že se každý člověk za něco směňuje: věnuje svůj čas a energii tomu, aby něco jiného mohlo vznikat. Pokud se směňujeme za něco dobrého a vznešeného, je takový i náš život.
Pojďme se společně ponořit do Exupéryho myšlenek. Během literárního večera se podrobněji seznámíme s autorovým životem a osobností a poslechneme si ukázky z jeho děl. Nahlédnutí do Exupéryho světa je zároveň nahlédnutí do našeho vnitřního světa.

Komentáře